La Martina Queen Mother´s Centenary Tournament 2018


Tournament
: Queen Mother´s Centenary Tournament
Club: Guards Polo Club
Date: May, 4-20
Handicap: 12-15
WPT Challenge:-


Teams

League One

HB La Forge   16  
Sebastien Pailloncy 3
Luke Wiles 1
Richard Le Poer 6
Mark Tomlinson 6
Hurlingham 1875  15  
Henry Porter 2
Hugo Taylor 1
Fred Mannix 8
Nina Clarkin 4
Oakley Court Polo Team    14  
Mark Wadhwa 0
TBC 4
Alejandro Muzzio 7
Hernan Muzzio 3
Four Quarters Black   15  
Romilla Arber 0
Kian Hall 2
Ignacio Negri 6
Max Charlton 7

League Two

Four Quarters Orange     16  
Simon Arber 0
Juan Ambroggio 6
Tom Morley 5
Benjamin Urquiza 5
King Power   14  
Aiyawatt Srivaddhanaprabha 1
Will Harper 0
TBC 6
Marcos Di Paola 7
Armis SnakeBite  13  
Max Kirchoff -1
David Ashby 3
Matt Perry 5
James Beim 6
Twelve Oaks Emlor  13  
James McCarthy 1
Charlie Wooldridge 1
Michel Del Carril 6
Jacinto Crotto 5

League Three

Emlor Polo Team    15  
Spencer McCarthy 1
Jose Ramon Araya 2
Marcos Araya 7
Nacho Gonzalez 5
HB Glebe Farm  14  
Ludovic Pailloncy 1
Ralph Richardson 2
Fabio Lavinia 3
Alejandro Novillo Astrada 8
Park Place  13  
Andrey Borodin 0
James Fewster 1
Christopher Mackenzie 6
Jeronimo Del Carril 6
Ferne Park     15  
Vere Harmsworth 0
George Pearson 2
Joaquin Pittaluga 7
Rodrigo Rueda 6

League Four

Mad Dogs  13  
Alan Fall 0
Tommy Severn 2
William Emerson 5
James Harper 6
Les Lions  13  
Joachim Gottschalk 0
Max Gottschalk 0
Guillermo Terrera 8
Ariel Tapia 5
Sifani    16  
Hilali Noordeen 0
Adolfo Cambiaso Jnr. 1
Diego Cavanagh 8
John Paul Clarkin 7

Schedule

Date Hs Field Games  
Saturday 5 15.00 2 HB La Forge 4  – 3 1/2 Hurlingham 1875
Sunday 6 11.00 Billingbear Four Quarters Orange  4  – 6 King Power 
Sunday 6 15.00 Queen`s Ground Emlor Polo Team 7  – 6 HB Glebe Farm
Monday 7 15.00 2 HB La Forge  7  – 5 Oakley Court Polo Team
Wednesday 9 12.00 Mad Dogs vs Les Lions
Wednesday 9 14.00 Four Quarters Black vs Hurlingham 1875
Wednesday 9 15.15 Armis Snakebite vs Twelve Oaks Emlor
Thursday 10 15.00 Emlor Polo Team vs Park Place
Thursday 10 17.00 Ferne Park vs HB Glebe Farm
Friday 11 12.00 Armis SnakeBite vs King Power
Friday 11 17.00 Four Quarters Orange vs Twelve Oaks Emlor
Saturday 12 15.00 HB Glebe Farm vs Park Place
Sunday 13 12.00 Four Quarters Black vs Oakley Court Polo Team
Sunday 13 13.30 Les Lions vs Sifani
Sunday 13 15.00 Emlor Polo Team vs Ferne Park
Tuesday 15 12.00 Twelve Oaks Emlor vs King Power
Tuesday 15 14.00 Armis SnakeBite vs Four Quarters Orange
Tuesday 15 15.30 Ferne Park vs Park Place
Tuesday 15 17.00 Four Quarters Black vs HB La Forge
Wednesday 16 15.00 Hurlingham 1875 vs Oakley Court Polo Team
Wednesday 16 16.30 Mad Dogs vs Sifani

Clasification

League One

Pos. Teams   W     L     GA  
HBLaForge 2 2,5
FQ Black
Hurlingham 1 -0,5
Oakley C 1 -2

League Two

Pos. Teams   W     L     GA  
KingPower 1 2
Armis
12 Oaks
FQ Orange 1 -2

League Three

Pos. Teams   W     L     GA  
Emlor 1 1
Park Place
Ferne Park
HB Glebe 1 -1

League Four

Pos. Teams   W     L     GA  
Mad Dogs
Les Lions
Sifani

Related Post

Leave a Comment

(required)

(required)