Committee Cup 2018


Tournament
: Committee Cup 2018
Club: Guards Polo Club
Date: May, 12-27
Handicap: 4-8
WPT Challenge:-


Teams

League One

Bridge House of Twyford   5  
Momin Sheikh 0
TBC 0
TBC 0
Daniel Otamendi 5
Quixote   8  
Olympia Paus -1
Alexander Nix 0
Tom Brodie 4
Matt Perry 5
Harum Scarum    8  
Jonathan Hare 0
TBC 0
Hamza Mawaz 3
Ryan Pemble 5
LEander/Previse Polo    8  
Thilo Sautter 1
Stefan Sund 0
TBC 1
Hissam Ali Hyder 6

League Two

La Mariposa   8  
Ricardo Massu -1
Leon Allen 2
Tomas Palacios Baque 3
Mariano Darritchon 4
Tex8n Polo   8  
Mindi Byrne 0
Kian Hall 2
Fabio Lavinia 3
Nicolas San Roman 3
Synergis   8  
Mark Emerson 2
John Gunn 0
Nick Pepper 4
Patrick Ephson 2
Clarita  8  
Clare Mathias -1
Chris Mathias 0
Freddie Horne 3
George Meyrick 6

League Three

Mad Dogs     7  
Alan Fall 0
Jeremy Pemberton 0
Jack Hyde 3
Pedro Harrison 4
Taittinger   7  
Will Harper 0
Charles Cadogan 1
Charles Townsend 1
William Emerson 5
Shalimar/Los Dientes    7  
Matthew Tooth 0
Kassem Shafi 0
Jose Ramon Araya 2
Vieri Antinori 5
Monterosso Polo Team   6  
Siri Evjemo-Nysveen -1
TBC 0
TBC 0
John Paul Clarkin 7
Northwood   6  
Louis Hine 0
Milly Hine 1
Ed Banner Eve 2
Nicolas Roberts 3

Schedule

Date Hs Field Games  
Saturday 12 15.00 Bridge House of Twyford vs Quixote
Saturday 12 16.15 Harum Scarum vs Leander/Previse Polo
Tuesday 15 16.00 Harum Scarum vs Quixote
Tuesday 15 17.15 Mad Dogs vs Taittinger
Wednesday 16 16.00 La Mariposa vs Tex8n Polo
Wednesday 16 17.15 Bridge House of Twyford vs Leander/Previse Polo
Thursday 17 16.00 Shalimar/Los Dientes vs Monterosso Polo Team
Thursday 17 17.15 La Mariposa vs Synergis
Friday 18 17.15 Clarita vs Synergis
Sunday 20 15.00 Clarita vs La Mariposa
Sunday 20 15.00 Northwood vs Shalimar/Los Dientes
Sunday 20 16.15 Bridge House of Twyford vs Harum Scarum
Sunday 20 16.15 Leander/Previse Polo vs Quixote
Tuesday 22 16.00 Mad Dogs vs Northwood
Tuesday 22 17.15 Synergis vs Tex8n Polo
Tuesday 22 17.15 Monterosso Polo Team vs Taittinger
Wednesday 23 16.00 Clarita vs Tex8n Polo

 

Date Hs Field Semi Finals  
Friday 25 16.00 TBC vs TBC
Friday 25 16.00 TBC vs TBC

 

Date Hs Field Subsidiary Semi Finals  
Friday 25 17.15 TBC vs TBC
Friday 25 17.15 TBC vs TBC

 

Date Hs Field Committee Cup Sunsidiary Final  
Sunday 27 12.00 TBC vs TBC

 

Date Hs Field Committee Cup Final  
Sunday 27 15.00 TBC vs TBC

Related Post

Leave a Comment

(required)

(required)