Cartier Queen`s Cup 2018


Tournament
: Cartier Queen´s Cup
Club: Guards Polo Club
Date: May, 22-June 17
Handicap: 22
WPT Challenge:-


Teams

League One

Les Lions  22  
Max Gottschalk 0
Guillermo Terrera 8
Joaquin Pittaluga 7
Jaime Garcia Huidobro 7
RH Polo  22  
Ben Soleimani 0
Martin Podesta 5
Rodrigo Andrade 8
Guillermo Caset 9

Emlor Polo Team   22  
Spencer McCarthy 0
Diego Cavanagh 8
Agustin Merlos 9
Nacho Gonzalez 5
Monterosso Polo Team    22  
Alessandro Bazzoni 0
Juan Martin Zubia 6
Ignacio Toccalino 8
Santiago Toccalino 8
Valiente Polo Team    22  
Rob Jornayvaz 1
Hugo Lewis 4
Cristian Laprida 7
Adolfo Cambiaso 10

 

Group Two-Sub Group A

Talandracas   22  
Hughes Carmignac 0
Francisco de Elizalde 8
Alejandro Muzzio 7
Julian de Lusarreta 7
La Indiana  22  
Michael Bickford 1
Alec White 4
Nic Roldan 7
Facundo Pieres 10
Clinova 22  
Adrian Kirby 0
Juan Gris Zavaleta 7
Nicolas Pieres 9
Malcolm Borwick 6

 

Group Two-Sub Group B

Park Place   22  
Andrey Borodin 0
Tommy Beresford 5
Juan Britos 7
Hilario Ulloa 10
El Remanso  22  
Charlie Hanbury 4
Ollie Cudmore 6
James Beim 6
James Harper 6
La Bamba de Areco   22  
Jean Francois Decaux 0
Byron Watson 3
David Stirling 9
Juan Martin Nero 10

Schedule

Date Hs Field Games  
Tuesday 22 12.00 Park Place vs Talandracas
Tuesday 22 15.00 El Remanso vs La Indiana
Wednesday 23 12.00 Les Lions vs RH Polo
Wednesday 23 15.00 Emlor Polo Team vs Monterosso Polo Team
Thursday 24 12.00 La Bamba de Areco vs Clinova
Saturday 26 12.00 Emlor Polo Team vs Valiente Polo Team
Saturday 26 15.00 La Indiana vs Park Place
Sunday 27 12.00 Les Lions vs Monterosso Polo Team
Sunday 27  15.00 La Bamba de Areco vs Talandracas
Monday 28 15.00 Clinova vs El Remanso
Wednesday 30 12.00 Emlor Polo Team vs RH Polo
Wednesday 30 15.00 Monterosso Polo Team vs Valiente Polo Team
Thursday 31 15.00 El Remanso vs Talandracas
Friday 1 12.00 Clinova vs Park Place
Saturday 2 12.00 La Bamba de Areco vs La Indiana
Saturday 2 15.00 RH Polo vs Valiente Polo Team
Sunday 3 15.00 Emlor Polo Team vs Les Lions
Tuesday 5 12.00 TBC vs TBC
Tuesday 5 12.00 TBC vs TBC
Wednesday 6 12.00 Les Lions vs Valiente Polo Team
Wednesday 6 12.00 Monterosso Polo Team vs RH Polo

 

Date Hs Field Quarter Finals  
Saturday 9 12.00 TBC vs TBC
Saturday 9 15.00 TBC vs TBC
Sunday 10 12.00 TBC vs TBC
Sunday 10 15.00 TBC vs TBC

 

Date Hs Field Semi Finals  
Wednesday 13 12.00 TBC vs TBC
Wednesday 13 16.00 TBC vs TBC

 

Date Hs Field Subsidiary Semi Finals  
Thursday 14 12.00 TBC vs TBC
Thursday 14 15.00 TBC vs TBC

 

Date Hs Field The Cartier Trophy  
Sunday 17 11.00 TBC vs TBC

 

Date Hs Field Queen´s Cup Final  
Sunday 17 15.00 TBC vs TBC

Clasification

League One

Pos. Teams   W     L     GA  
Les Lions
RH Polo
Valiente
Monterosso
Emlor

Group Two-Sub Group A

Pos. Teams   W     L     GA  
Talandracas
La Indiana
Clinova

Group Two-Sub Group B

Pos. Teams   W     L     GA  
Park Place
El Remanso
La Bamba

Related Post

Leave a Comment

(required)

(required)