Copa Juan Carlos Harriott 2018 Alto Handicap


Torneo
: Copa Juan Carlos Harriott
Club: Coronel Suarez
Date: Febrero, 15
Handicap: 16
WPT Challenge:-


Teams

Zona A

Estancia Grande SL   16  
Jeronimo Venturini 2
Jorge Iturrioz (h) 2
Juan Cruz Merlos 6
Ignacio de Lusarreta 6
CS La Chalita  15  
Facundo Frayssinet 0
Ramiro Tarayre 3
Eduardo Zorrilla 6
Marcelo Frayssinet 6
CS El Amanecer    16  
Marcos Goti 3
Claudio Palomeque 3
Juan Cruz Araya 4
Erasmo Goti (h) 6
CS Calel Hue  16  
Tomas Gibelli 2
Bautista Ponce 2
Santiago Araya (h) 5
Diego Araya 7

Zona B

El Milagro      16  
Federico Tomasevich 1
Fermin Iturrioz 4
Benjamin Araya 6
Enrique Zorrilla 5
CS DS Hnos Agronegocios   16  
Ricardo Garros (h) 3
Simon Prado 4
Juan Eduardo Harriott 3
Juan Jose Brane 6
LE Miguel Acuña  16  
Gonzalo Marcos 2
Tomas Bertola 2
Santiago Araya 5
Juan Ignacio Merlos 7
CS Petroenergia  16  
Marcos Harriott 2
Ignacio Alberdi 3
Ramiro Garros 5
Manuel Plaza de Ayala 6

Schedule

Fecha Hs Cancha Equipos  
Jueves 15 15.00 4 El Amanecer 8  – 7 Estancia Grande
Jueves 15 16.30 3 La Chalita 9  – 8 Cahuel Hue
Jueves 15 16.30 2 CS Petroenergia 10  – 5 Miguel Acuña
Jueves 15 18.00 1 El Milagro  10   –  9 DS Hnos Agronegocios
 Viernes 16  15.00 4  DS Hnos Agronegocios  6  – CS Petroenergia 
Viernes 16 16.30 1  El Amanecer  7 6 Cahuel Hue
 Viernes 16 16.30 5  El Milagro  10 8 Miguel Acuña
 Viernes 16 18.00 2  La Chalita  9 10  Estancia Grande 
 Sabado 17 15.00 3 DS Hnos Agronegocios   13  11 Miguel Acuña
 Sabado 17 16.30 4  Estancia Grande  7 5 Cahuel Hue
 Sabado 17 16.30 2 El Amanecer   13 9 La Chalita
 Sabado 17 18.00 1  El Milagro  12 13  CS Petroenergia 

 

Fecha Hs Cancha Final 7mo Puesto Copa Juan Carlos Harriott  
Domingo 18 15.00  5 Cahuel Hue 5  – 3 LE Miguel Acuña

 

Fecha Hs Cancha Final 5to Puesto Copa Juan Carlos Harriott  
Domingo 18  15.00 4 La Chalita 8  – 12 DS Agronegocios

 

Fecha Hs Cancha Final 3er Puesto Copa Juan Carlos Harriott  
Domingo 18 16.30  3 Estancia Grande 6  – 12 El Milagro

 

Fecha Hs Cancha Final Copa Juan Carlos Harriott Alto Handicap  
Domingo 18 18.00 1 El Amanecer 10  – 11 CS Petroenergia

Clasification

Zona A

Pos. Teams   W     L     GA  
El Amanecer 3 6
Estancia G 2 1 2
La Chalita 1 2 -4
Cahuel Hue 3 -4

Zona B

Pos. Teams   W     L     GA  
CS PetroE 3 9
ElMilagro 2 1 2
DS Hnos 1 2 -2
M Acuña 3 -9

Related Post

Leave a Comment

(required)

(required)