Copa A. Gazzotti (A) y M. Necochea (H)

AAP-LogoTorneo: Copa A. Gazzotti (A) y M. Necochea (H)
Club: AAP
Fecha: Octubre
Handicap: 11-14
WPT Challenge:-


Teams

Zona 1

Centauros  13  
Juan Segundo Olivera 0
Ezequiel Zubiaurre 4
Martin Gandara 5
Mariano Gonzalez (h) 4
Cria Yatay   14  
Hilario Figueras 2
Lucio Fernandez Ocampo 2
Miguel Uriburu (h) 3
Ignacio Negri (h) 7
Pilara Pampa Norte     14  
Santiago Llavallol (h) 1
Martin Jauregui 4
Pablo Falabella 4
Marcos Panelo (h) 5
Venado Tuerto   14  
Gonzalo Ferrari 2
Bautista Beguerie 4
Fernando Ariel Miño 5
Juan Martin Gramajo 3

Zona 2

Pilarchico La Esquina   14  
Mateo Lalor 1
Marcos Miguens 2
Alfonso Pieres (h) 5
Martin Tassara (h) 6
Pilarchico EG   13  
Jeronimo Venturini 2
Marcos Harriott 2
Juan Eduardo Harriott (h) 3
Sebastian Harriott 6
Pilarchico El Amanecer   14  
Jacinto Amadori 1
Marcos Goti 3
Juan Cruz Araya 4
Erasmo Goti (h) 6
Pilarchico  14  
Mateo Lafuente 3
Juan Campion (h) 4
Manuel Sundblad 4
Justo Jose Mouriño 3

Zona 3

Jockey Club La Violeta   13  
Juan Dulevich Uzal 3
Benjamin Gadea 2
Teodoro Von Neufforge 4
Edmundo Donnelly 4
Jockey Club La Elina   14  
Felix Lacroze 2
Sebastian de Montalembert 3
Juan Cahen D´Anvers 3
Juan Sanchez Elia 6
Martindale Velay  14  
Benjamin Mignaquy 2
Ernesto Juan Lalor 3
Felipe Miguens Casado 4
Pedro Gutierrez O´Farrell 5
Coronel Suarez II    14  
Jose Ramon Araya 3
Francisco Crotto (h) 4
Ignacio Garros 4
Ricardo Garros 3

Zona 4

San Diego II  13  
Simon Pioltino 0
Luis Aramburu 3
Alejo Aramburu 5
Federico Rooney (h) 5
San Diego   13 
Ricardo Nitti 1
Santos Rueda 3
Tomas Rueda 4
Lucas Di Paola 5
La Quinta Embrujo    14  
Alfonso Robirosa 1
Simon Zavaleta 3
Tomas Fernandez Llorente 6
Ramiro Zavaleta 4
Coronel Suarez  14  
Ignacio Alberdi 3
Tomas Alberdi 4
Ignacio Ithurburu (h) 3
Lorenzo Larumbe 4

 

Zona 5

La Esquina   14  
Facundo Parra 0
Segundo Miguens 4
Felix Beguerie 5
Martin Donovan 5
La Esquina Cuatro Vientos  14  
Santiago Blaquier 3
Bautista Fanelli 2
Carlos Alberto Blaquier 3
Mariano Uranga 6
La Aguada Why Not   14  
Hana Grill 0
Julio Zavaleta 3
Tomas Pieres 7
Santiago Trotz 4
La Aguada Escorihuela   14  
Juan Pablo Georgalos 1
Cruz Novillo Astrada 2
Juan Carlos Harriett 5
Benjamin Araya (h) 6

Zona 6

Capilla del Señor II   14  
Segundo Caimi 3
Estanislao Abelenda 3
Pedro Harrison 4
Fabio Lavinia 4
Capilla del Señor   11  
Ignacio O´Dwyer 1
Ian O´Dwyer 1
Felipe Sordelli 3
Patrick O´Dwyer 6
Don Wilfredo El Campito  14  
Lucas Lujan 3
Santiago Lujan 3
Miguel Angel Diaz 4
Lance Watson 4
Don Wilfredo Santa Ana  13  
Benjamin Knull 0
Bautista Micheletti 3
Andres Crespo 5
Nicolas Sivori 5

Zona 7

Centauros Santa Teresa   13  
Guillermo Fenoglio 1
Nicolas Pazzaglia 3
Martin Bilbao 4
Tomas Garbarini Islas 5
Centauros Humms  14  
Mathias Blanchon 0
Victorio Monteverde (h) 4
Marcos Rooney 5
Benjamin Urquiza 5
La Mariana  13  
Rafael Grozovsky 1
Santiago Allaria 3
Pedro Jose Somma 3
Juan Cruz Merlos 6
Huarpes Sao Jose      13  
Tomas Schwencke 1
Estanislao Grahn 2
Silvestre Grahn 4
Matias Vial Perez 6

Zona 8

La Fija Chateau Nine Peaks  14  
Alexander Hauptmann 1
Abel Flamenco 1
Joaquin Maiquez 6
Bautista Bayugar 6
Los Pingos del Taita        14 
Tomas Magrini 1
Juan Cruz Magrini 1
Juan Zubiaurre 5
Valerio Zubiaurre (h) 7
La Varzea PC La Guille   14  
Federico Scopsi Wulff 4
Facundo Lebon Mastellone 2
Bautista Garaycochea 4
Manuel Mazzocchi 4
La Mancha Polo Club   14  
Tim Dutta 1
Nicolas Diaz Alberdi 1
Nicolas Recaite 5
Alejandro Diaz Alberdi 7

Zona 9

Santa Teresa-El Campito   13  
Ramon Cassino (h) 2
Manuel Gimenez Villamil 3
Carlos Maria Ulloa 4
Jose Gimenez Villamil 4
El Silencio  14  
Francisco Macloughlin 4
Simon Prado 4
Guillermo Macloughlin (h) 4
Evaristo Helguera 2
La Madrugada    12  
Juan Jose Bouquet Roldan 3
Francisco Rossi 2
Florencio Curti 1
Guillermo Ivanissevich (h) 6
Hipico Gualeguaychu   11  
Stefano Veronesi 1
Franco Veronesi 3
Gonzalo Lopez Vargas 4
Tomas Astelarra 3

Zona 10

Power Horse   14  
Octavio Olmedo 4
Walter Scherb 1
Gaston Maiquez 6
Tomas Panelo 3
La Natividad El Olivito   14  
Ignacio Velasco Gallo 2
Felipe Dabas 3
Guillermo Cavanagh (h) 6
Javier Guerrero (h) 3
La Natividad    14  
Camilo Castagnola 4
Bartolome Castagnola (h) 6
Ignacio Kennedy 3
Guillermo Venier 1
La Natividad Miraflores   13  
Hector Canzani 1
Alejandro Granados 2
Santiago Stirling 4
Lucas Torales 6

Zona 11

La Dolfina   14  
Adolfo Cambiaso (n) 0
Francisco Belaustegui 4
Bautista Arrastua 4
Gaston Laulhe 6
La Dolfina-La Pintada  14  
Juan Persico 0
Santiago Buzzi 4
Federico Teves 6
Horacio Lizaso 4
Puesto Viejo  12  
Emiliano Azcarate 0
Jeremy Baker 1
Alejandro Palomeque 5
Santiago de Estrada 6
San Francisco de Asis    12  
Lucia Podesta 0
Tomas Leguizamon 2
Martin Podesta 4
Martin Podesta (h) 6

Fixture

Fecha Hs Zona Equipos  
Jueves 26 1 Centauros 9  – 8 (10) Cria Yatay
Jueves 26 1 Pilara Pampa Norte 7  – 6 Venado Tuerto
Jueves 26 2 Pilarchico La Ensenada 11  – 8 Pilarchico
Jueves 26 2 Pilarchico El Amanecer 11  – 7 (8) Pilarchico Estancia Grande
Jueves 26 3 Jockey Club La Elina 10  – 7 Jockey Club La Violeta
Jueves 26 3 Martindale Velay vs Coronel Suarez II
Jueves 26 4 San Diego 9  – 10 San Diego II
Jueves 26 4 La Quinta Embrujo 8  – 7 Coronel Suarez
Jueves 26 5 La Esquina 8  – 4 La Esquina Cuatro Vientos
Jueves 26 5 La Aguada Escorihuela 8  – 10 La Aguada Why Not
Jueves 26 6 Capilla del Señor 11  – 10 Capilla del Señor II
 Jueves 26 6 Don Wilfredo El Campito 6 (7)  – 10 Don Wilfredo Santa Ana
Jueves 26 7 Centauros Santa Teresa 3 (4)  – 6 Centauros Humms
Jueves 26 7 La Mariana 5  – 9 Huarpes Sao Jose
Jueves 26 8 La Fija Chateau Nine Peaks 9  – 7 Los Pingos del Taita
Jueves 26 8 La Mancha 11  – 10 La Varzea La Guille
Jueves 26 9 Santa Teresa El Campito 11  – 12 El Silencio
Jueves 26 9 La Madrugada 11  – 8 Hipico Gualeguaychu
Jueves 26 10 Power Horse vs La Natividad El Olivito
Jueves 26 10 La Natividad vs La Natividad Miraflores
Jueves 26 11 La Dolfina vs La Dolfina La Pintada
Jueves 26 11 Puesto Viejo vs San Francisco

Gazzotti

Fecha Hs Partido Octavos  
5/11 1 La Aguada Why Not 5  – 11 Don Wilfredo El Campito
5/11 2 Los Huarpes Sao Jose 6  – 10 La Mancha
5/11 3 Power Horse 10  – 11 La Dolfina La Pintada

 

Fecha Hs Partido Cuartos  
12/11 1 Pilara Pampa Norte vs Pilarchico La Esquina
12/11 2 Coronel Suarez II 10  – 9 La Quinta Embrujo
12/11 3 Don Wilfredo El Campito vs La Mancha
12/11 4 Hipico Gualeguaychu 7  – 9 La Dolfina La Pintada

 

Fecha Hs Cancha Semifinales  
14/11 Ganador Cuartos 1 vs Coronel Suarez II
14/11 La Mancha vs La Dolfina La Pintada

 

Fecha Hs Cancha Final  
 17/11 Ganador SF 1 vs Ganador SF 2

Necochea

Fecha Hs Partido Octavos
5/11 1 LE Cuatro Vientos 10  – 9 Don Wilfredo Santa Ana
5/11 2 Centauros Hummus 7  – 13 La Fija Chateau Nine Peaks
5/11 3 La Natividad Miraflores vs La Dolfina

 

Fecha Hs Partido Cuartos
12/11 1 Venado Tuerto 9  – 6 Pilarchico
12/11 2 Martindale Velay vs San Diego
12/11 3 Cuatro Vientos vs La Fija Chateau Nine Peaks
12/11 4 Santa Teresa El Campito vs La Dolfina

 

Fecha Hs Cancha Semifinales
14/11 Venado Tuerto vs Ganador Cuartos 2
14/11 Ganador Cuartos 3 vs Ganador Cuartos 4

 

Fecha Hs Cancha Final
 17/11 Ganador SF 1 vs Ganador SF 2

 

 

Related Post

Leave a Comment

(required)

(required)