Tournoi D´Automne 2017


Tournament
: Tournoi D´Automne
Club: Polo de Paris
Date: September, 2-17
Handicap: 6-8
WPT Challenge:-


 

Teams

Kazak   7  
Sebastien Aguettant 0
Charles Letourneur 0
Lucas Nottin 2
Patrick Paillol 5
La Concepcion   8  
Hanspeter Spek -1
Rodrigo Vieljeux 2
Segundo Condesse Stagna 3
Diego Braun 4
Saint Mesme     8  
Robert Strom 4
Aristide Faggionato 1
Louis Jarrige 2
Birger Strom 1
Red Falcon   8  
Laurent Dassault 0
Jules Legoubin 2
Dorian Bulteau 2
Matthieu Delfosse 4

Outsiders             6  
Nicolas Desjouis -1
Simon Zavaleta 3
Come Dubois -1
Clement Delfosse 5
Hecla/Clearwater     7  
F Tellier/J. Duvillier -1
Corentin Le Pape 2
Mariano Lopez 3
Jerome Anier 3
Safir     7  
Jean Claude Le-Grand 0
Laurent Doumerge 2
Julien Reynes 3
Clement Toussaint 2
Le Pommeray   6  
Derek Smith 1
Victoria et Clement Smith -1
Caroline Anier 2
Guillermo Li 4

Fixture

Date Hs Field Games  
Saturday 2 11.00 Saint Mesme La Concepcion  – 4 1/2 Kazak
Saturday 2 12.15 Saint Mesme Saint Mesme 6  – 4 Hecla-Clearwater
Saturday 2 14.00 Bagatelle Red Falcon 7  – 4 1/2 Safir
Saturday 2 15.15 Bagatelle Le Pommeray 6  – 5 Outsiders
Sunday 3 11.00 Saint Mesme Le Pommeray 4 1/2  – 6 Safir
Sunday 3 12.15 Saint Mesme Red Falcon 2  – 5 1/2 Kazak
Sunday 3 14.00 Bagatelle Saint Mesme 6  – 4 1/2 Outsiders
Sunday 3 15.15 Bagatelle La Concepcion 9  – 5 Hecla-Clearwater
TBA 11.00 Saint Mesme  Red Falcon vs Outsiders
Wednesday 13 12.30 Saint Mesme Le Pommeray vs Hecla-Clearwater
Saturday 9 14.00 Bagatelle Safir 5  – 8 La Concepcion
Saturday 9 15.15  Bagatelle Saint Mesme 5  – 4 1/2 Kazak
Sunday 10 11.00 Saint Mesme Saint Mesme 6  – 5 Safir
Sunday 10 12.15 Saint Mesme La Concepcion 4  – 5 1/2 Outsiders
Sunday 10 14.00 Bagatelle Le Pommeray 6 1/2  – 6 Kazak
Sunday 10 15.15 Bagatelle Red Falcon  – 2 Hecla-Clearwater

 

Date Hs Field Sub Semifinals
Saturday 16 11.45 Saint Mesme Safir 3  – 4 Outsiders
Saturday 16 13.15 Saint Mesme Kazak 3 1/2  – 2 Hecla-Clearwater

 

Date Hs Field Semifinals
Saturday 16 14.30 Bagatelle Saint Mesme 7  – 6 La Concepcion
Saturday 16 15.45 Bagatelle Red Falcon 7  – 7 1/2 Le Pommeray

 

Date Hs Field Final 5th Place
Sunday 17 11.00 Saint Mesme Outsiders 4  – 7 Kazak

 

Date Hs Field Final 7th Place
Sunday 17 12.15 Saint Mesme Safir 4 1/2  – 5 Hecla-Clearwater

 

Date Hs Field Final
Sunday 17 14.00 Bagatelle Saint Mesme 10  – 6 1/2 Le Pommeray

 

Date Hs Field Final 3rd Place
Sunday 17 15.15 Bagatelle La Concepcion Posp. Red Falcon

 

Clasification

Pos. Teams   W     L     GA  
SaintMesme 4 5
Concepcion 3 1 6
Pommeray 2 1 0
RedFalcon 2 1 +2
Kazak 1 3 2
Safir 1 3 -5
Outsiders 1 2 -1
Hecla 3 -9

Related Post

Leave a Comment

(required)

(required)