La Martina Queen Elizabeth The Queen Mother Centenary Trophy


Tournament
: The Queen Mother Centenary Trophy
Club: Guards Polo Club
Date: May, 5-21
Handicap: 15
WPT Challenge:-


Teams

League One

Clarita    15  
Chris Mathias 0
Freddie Horne 3
Michel Del Carril 6
Jack Richardson 6
Four Quarters Orange  15  
Simon Arber 0
Benjamin Urquiza 5
Glen Sherriff 5
Tom Morley 5
HB Polo    15  
Ludovic Pailloncy 1
Sebastien Pailloncy 3
Pedro Harrison 4
Max Charlton 7
Oakley Court Polo Team  15  
Mark Wadhwa 0
Manuel Elizalde 5
Marcos Di Paola 7
Hernan Muzzio 3

League Two

Beaufort Black Hounds   15  
Luke Wiles 1
Tommy Severn 2
Isidro Strada 6
Mark Tomlinson 6
Emlor C   15  
Emma McCarthy 0
Jose Ramon Araya 2
Manuel Fernandez Llorente 6
Marcos Araya 7
Emlor S    15  
James McCarthy 1
Spencer McCarthy 1
Alejandro Muzzio 7
Nacho Gonzalez 6
Sifani  15  
HH Maharaja of Jaipur 2
Hilali Noordeen 0
Julian de Lusarreta 7
Jeronimo del Carril 6

Group Three SubGroup A

Four Quarters Black   15  
Romilla Arber 0
Richard Le Poer 6
John Paul Clarkin 7
Ollie Cork 2
Kildare   15  
Marcus Cork 1
Andrew Dechet 2
Hissam Ali Hyder 6
Manuel Plaza 6
Park Place  15  
Andrey Borodin 0
Tom Brodie 3
Juan Britos 6
Chris MacKenzie 6

Group Three SubGroup B

Bardon  15  
Andreas Tombor 0
Matias Machado 4
Alejo Taranco 7
Gregorio Gelosi 4
Ferne Park   15  
Jonathan Rothermere 0
Joshua Cork 2
Ignacio Negri 6
Joaquin Pittaluga 7
Mad Dogs    15  
Alan Fall 0
Ralph Richardson 2
Will Emerson 5
Alejandro Novillo Astrada 8

Schedule

Date Hs Field Games  
Saturday 6 14.00 3 Emlor S 10  – 7 Sifani
Saturday 6 16.15 2 Four Quarters Orange 5 6 Oakley Court Polo Team
Sunday 7 13.00 3 Clarita 4 9 HB Polo
Sunday 7 15.00 1 Bardon 8  – 6 Kildare
Sunday 7 16.15 4 Four Quarters Black 7 6 Mad Dogs
Tuesday 9 15.00 GPC Mad Dogs 5 8 Park Place
Tuesday 9 16.15 GPC Clarita 6 4 Oakley Court Polo Team
Wednesday 10 13.00 GPC Bardon 6 5 Four Quarters Black
Wednesday 10 15.00 GPC Emlor C 4 7 Emlor S
Wednesday 10 16.15 GPC Four Quarters Orange 5 6 HB Polo
Thursday 11 15.00 GPC Beaufort Black Hounds 8 4 Sifani
Friday 12 13.00 GPC Ferne Park 10 9 Four Quarters Black
Saturday 13 15.00 GPC Emlor C 7 8 Sifani
Sunday 14 12.00 GPC Beaufort Black Hounds 8  – 9 Emlor S
Sunday 14 15.00 GPC Bardon 4 3 Park Place
Sunday 14 16.30 GPC HB Polo 4 3 Oakley Court Polo Team
Sunday 14 16.30 GPC Ferne Park 6  – 8 Kildare
Tuesday 16 15.00 GPC Beaufort Back Hounds 6 8 Emlor C
Wednesday 17 13.00 GPC Clarita 0 1 Four Quarters Orange
Wednesday 17 16.15 GPC Ferne Park 1 0 Park Place
Wednesday 17 17.30 GPC Kildare 0  – 1 Mad Dogs

 

Date Hs Field Semifinals  
Friday 19 12.00 GPC HB Polo 7  – 8 Ferne Park
Friday 19 15.00 GPC Emlor S 3 7 Bardon Polo Team

 

Date Hs Field Sub Semifinals  
Friday 19 13.15 GPC Four Quarters Orange 5 9 Four Quarters Black
Friday 19 16.15 GPC Beaufort Black Hounds 6  – 7 Park Place

 

Date Hs Field Final  
Sunday 21 15.00 GPC Ferne Park 6 7 Bardon

 

Date Hs Field Sub Final  
Sunday 21 12.00 GPC Four Quarters Black 3 5 Park Place

Related Post

Leave a Comment

(required)

(required)