Duke of Wellington


Logo GuardsTournament
: Duke of Wellington
Club: Guards Polo Club
Date: July, 30-August, 14
Handicap: 6-12
WPT Challenge:-


Guards Duke of Wellington

Ph Images of Polo

Teams

League One

Shalimar   12  
Kassem Shafi 0
Charlie Walton 2
Nicolas Antinori 5
Vieri Antinori 5
Asian Art   12  
Ned Hine -1
Christopher Bruckner 0
Manuel Plaza 6
Marcos Araya 7
Beaufort BlackHound    12  
Mark Tomlinson 6
Luke Wiles 0
Ollie Cudmore 5
Jose Ramon Araya 1

 

Group Two

La Rosada    12  
Mats Ottoson 0
TBC 3
Pedro Harrison 4
Nicolas Fontanarossa 5
Mad Dogs   12  
Alan Fall 0
George Pearson 2
Will Emerson 5
Peter Webb 5
Shoreline     12  
Tunde Karim 0
Federico Boudou 4
Santiago de Estrada 6
TBC 2
Il Sole   12  
Elio-Leoni Sceti -1
Lucas Fernandez 5
Tomas Iriarte 5
Tomas Palacios Baque 3

 

League Three

BHC   12  
Mo Sheikh 0
Ralph Richardson 2
Dirk Van Reenan 4
Jack Richardson 6
Emlor C   12  
Emma McCarthy 0
Edward Morris-Lowe 2
Henry Fisher 4
Manuel Fernandez Llorente 6
Harilela    12  
Aaron Harilela 1
TBC 5
Daniel Otamendi 5
TBC 1

Group Four

Tempest   12  
Gustav Rausing 1
Hamza Mawaz 3
Sebastien Pailloncy 3
Ryan Pemble 5
SnakeBite    12  
Maximilian Kirchhoff 0
David Ashby 3
Michael Henderson 4
Matias Amaya 5
Maiz Dulce   12  
Jack Berner 2
Glenn Sherriff 5
Tom Hunt 5
Peter Barfoot 0
Park Place   12  
Andrey Borodin -1
Federico Gonzalez Bergez 2
Juan Britos 6
Isidro Strada 5

Schedule

Date Hs Field Games  
Saturday 30 13.00 Park Place 5 4 Snake Bite
Tuesday 2 14.00 Maiz Dulce 5 6 Snake Bite
Tuesday 2 16.00 La Rosada 7 9 Shoreline
Tuesday 2 17.15 Beaufort BlackHound 7 6 Shalimar
Wednesday 3 14.00 Tempest 5 7 Park Place
Thursday 4 13.00 Il Sole 5 7 Shoreline
Thursday 4 15.00 BHC 7 4 Emlor C
Thursday 4 16.15 La Rosada 5 6 Mad Dogs
Saturday 6 12.00 Asian Art 3 7 Beaufort BlackHound
Saturday 6 13.15 Maiz Dulce 7 5 Tempest
Saturday 6 15.00 Il Sole 10 7 Mad Dogs
Saturday 6 16.15 BHC 6 3 Harilela
Tuesday 9 15.00 Emlor C 8 vs 3 Harilela
Tuesday 9 16.30 Asian Art 8 7 Shalimar

 

Date Hs Field QuarterFinals
Wednesday 10 12.00 BHC 4 2 SnakeBite
Wednesday 10 13.15 Beaufort Black Hound 5 8 Maiz Dulce
Wednesday 10 15.00 Shoreline 4 3 Il Sole
Wednesday 10 16.15 Park Place 5 4 Emlor C

 

Date Hs Field SemiFinals  
Friday 12 1200 BHC  7 6 Park Place
Friday 12 15.00 Maiz Dulce 9 5 Shoreline
Date Hs Field Sub SemiFinals  
Friday 12 1200 SnakeBite 5 6 Emlor C
Friday 12 15.00 Beaufort 7 8 Il Sole

 

Date Hs Field Final  
Sunday 14 15.00 Maiz Dulce 8 7 BHC
Date Hs Field Sub FinalFinal  
Sunday 14 15.00 Emlor C 6 5 Il Sole

Clasification

League One

Pos. Teams   W     L     GA  
Beaufort BH 2 +5
Asian Art 1 1 -3
Shalimar 2 -2

Group Two

Pos. Teams   W     L     GA  
Shoreline 2 +4
Il Sole 1 1 +1
Mad Dogs 1 1 -2
La Rosada 2 -3

League Three

Pos. Teams   W     L     GA  
BHC 2 +6
Emlor C 1 1 +2
Harilela 2 -8

Group Four

Pos. Teams   W     L     GA  
Park Place 2 +3
Maíz Dulce 1 1 +1
SnakeBite 1 1 0
Tempest 2 -4

Related Post

Attachment

Leave a Comment

(required)

(required)