Queen Mother Trophy


Logo Cirencester Park Polo ClubTournament
: Queen Mother Trophy
Club: Cirencester Park Polo Club
Date: June, 28- July
Handicap: 12
WPT Challenge:-


 

Queen Mother Trophy

Teams

League One

Maiz Dulce    12  
Jack Berner 2
Tom Hunt 5
Glenn Sherriff 5
Peter Barfoot 0
La Rosada   10  
Mats Ottoson -1
Jack Mesquita 2
Pedro Harrison 4
Nico Fontanarrossa 5
Lodge Service     12  
Stuart Lodge 1
Rupert Lewis 2
Dave Allen 4
Matias Amaya 5
Tayto   12  
Stephe Hutchinson 1
Max Hutchinson 3
Mike Henderson 4
Martin Rodriguez 4

League Two

Renegade             12  
Duncan Wales -1
Shaun Brokensha 3
Manuel Fernandez Llorente 6
William Lucas 4
Beaufort Black Hound    12  
Luke Wiles 0
Tommy Severn 1
Mark Tomlinson 6
Nico Antinori 5
Noon Giraffe     12  
Chris Fagan 0
Ed-Banner Eve 2
Marcos Araya 7
Martin Ffrench Blake 3
Shibumi   12  
Peter Baldwin 0
Mark Baldwin 3
Olly Tuthill 4
Jacinto Crotto 5

League Three

Poulton     12  
Ludo Ephson 2
Patrick Ephson 1
JJ de Alba 3
Tomas Iriarte 5
Aryana   12  
Daoud Zekrya 0
Hugo Lewis 2
Alfonso Pieres 4
Matias Benoit 6
Trewsbury   12  
William Fitzgerald-OConnor 2
Satnam Dillon 6
Heinrich Dumrath 3
TBC 1
Snake Bite        12  
Max Kichhoff 0
Tom Beim 3
George Meyrick 6
David Ashby 3

Schedule

Date Hs Field Games  
Tuesday 28 15.00 Maiz Dulce vs La Rosada
Tuesday 28 16.00 Renegade vs Shibumi
Wednesday 29 15.00 Poulton vs Snake Bite
Wednesday 29 16.00 Lodge Service vs Tayto
Friday 1 15.00 Maiz Dulce vs Tayto
Friday 1 16.00 Beaufort Blackhound vs Renegade
Saturday 2 15.00 La Rosada vs Lodge Service
Saturday 2 16.00 Snake Bite vs Trewsbury
Sunday 3 15.00 Aryana vs Trewsbury
Sunday 3 16.00 Beaufort Blackhound vs Noon Giraffe
Tuesday 5 13.00 Snake Bite vs Aryana
Tuesday 5 14.00 Poulton vs Trewsbury
Tuesday 5 15.00 Maiz Dulce vs Lodge Service
Tuesday 5 16.00 Noon Giraffe vs Shibumi
Wednesday 6 15.00 La Rosada vs Tayto
Wednesday 6 16.00 Beaufort Blackhound vs Shibumi
Wednesday 6 15.00 Poulton vs Aryana
Wednesday 6 16.00 Renegade vs Noon Giraffe

Semis

Date Hs Field Semi Final Queen Mother Trophy  
Friday 8 15.00 TBA vs TBA
Friday 8 15.00 TBA vs TBA

 

Date Hs Field Semi Final Corinium Bowl  
Friday 8 16.00 TBA vs TBA
Friday 8 16.00 TBA vs TBA

 

Date Hs Field Final Queen Mother Trophy  
Sunday 10 15.00 TBA vs TBA
Date Hs Field Final Corinium Bowl  
Sunday 10 16.30 TBA vs TBA

Clasification

League One

Pos. Teams   W     L     GA  
Maiz Dulce
La Rosada
Lodge Serv.
Tayto

League Two

Pos. Teams   W     L     GA  
Renegade
Beaufort BH
Noon Giraffe
Shibumi

League Three

Pos. Teams   W     L     GA  
Poulton
Aryana
Trewsbury
Snake Bite

Related Post

Attachment

Leave a Comment

(required)

(required)