Phoenician Cup 2016


Logo GuardsTournament
: Phoenician Cup
Club: Guards Polo Club
Date: June, 23- July, 10
Handicap: 6-12
WPT Challenge:-


Phoenician Cup

Ph Images of Polo

Teams

League One

BHC    12  
Mo Sheikh 0
TBC 2
Dirk Van Reenan 4
Jack Richardson 6
Campanulata    12  
Eitan Koren 0
Federico Boudou 4
Fernando Torres 3
Benjamin Urquiza 5
Inspirit/Kildare     12  
John Gunn 0
Andrew Dechet 2
Pedro Harrison 4
Manuel Plaza 6
Tempest 10  
Luke Norris -1
Gustav Rausing 0
Hissam Ali Hyder 6
Ryan Pemble 5

League Two

Mad Dogs             12  
Alan Fall 0
Cruz Novillo Astrada 2
Will Emerson 5
Peter Webb 5
Sea Island Coffee     12  
Britt Shaw 0
Mark Emerson 2
Charlie Holley 2
Alejandro Novillo Astrada 8
Oakley Court      12  
Mark Wadhwa 0
TBC 2
Alejandro Muzzio 7
Hernan Muzzio 3
Clarita   12  
Clare Mathias 0
Freddie Horne 3
Matt Lodder 3
Chris Mackenzie 6

League Three

Il Sole     12  
Elio Leoni-Sceti -1
Lucas Fernandez 5
Tomas Palacios Baque 3
Tomas Iriarte 5
Shalimar   12  
Kassem Shafi 0
Temur Nadeem 2
Nicolas Antinori 5
Vieri Antinori 5
Park Place   12  
Andrey Borodin -1
Juan Britos 6
Federico Gonzalez Bergez 2
Jacinto Crotto 5
Bardon       12  
Andreas Tombor 0
TBC 3
Matias Machado 4
Martin Valent 5

Schedule

Date Hs Field Games  
Saturday 25 15.00 Campanulata 5 4 1/2 Tempest
Saturday 25 16.15 Oakley Court 9 5 Sea Island Coffee
Sunday 26 16.15 Il Sole 7 11 Shalimar
Tuesday 28 16.00 Bardon 5 7 Park Place
Wednesday 29 16.00 Oakley Court 8 6 Mad Dogs
Wednesday 29 16.00 Bardon 4  5 Shalimar
Wednesday 29 17.15 Inspirit/Kildare 6 7 1/2 Tempest
Thursday 30 16.00 BHC 5 6 Campanulata
Saturday 2 15.00 Clarita 5 6 Mad Dogs
Saturday 2 16.15 Park Place 5 6 Shalimar
Sunday 3 15.00 Il Sole 7 10 Park Place
Tuesday 5 16.00 Clarita 10 2 Sea Island Coffee
Tuesday 5 16.00 Bardon 9 4 Il Sole
Tuesday 5 17.15 BHC 7 3 1/2 Tempest
Tuesday 5 17.15 Campanulata 5 7 Inspirit/Kildare
Wednesday 6 16.00 Sea Island Coffee 6 11 Mad Dogs
Wednesday 6 17.15 BHC 6 7 Inspirit/Kildare
Tuesday 7 16.00 Clarita 7 6 Oakley Court

 

Date Hs Field SemiFinals  
Friday 8 15.00 Oakley Court 5 7 Inspirit/Kildare
Friday 8 15.00 Clarita 7 6 Shalimar

 

Date Hs Field Sub SemiFinals  
Friday 8 15.00 Park Place 5 4 Campanulata
Friday 8 16.15 Bardon 4 5 Mad Dogs

 

 

Date Hs Field Sub Final  
Sunday 10 12.00 Park Place 6 7 Mad Dogs
Date Hs Field Final  
Sunday 10 15.00 Inspirit/Kildare 6 7 Clarita

Clasification

League One

Pos. Teams   W     L     GA  
Inspirit 2 1 +1,5
Tempest 2 1 -1,5
BHC 1 2 +1,5
Campanulat 1 2 -1,5

League Two

Pos. Teams   W     L     GA  
Clarita 2 1 +8
Oakley C 2 1 +5
Mad Dogs 2 1 +4
Sea Island C 3 -17

League Three

Pos. Teams   W     L     GA  
Shalimar 3 +6
Park Place 2 1 +4
Bardon 1 2 +2
Il Sole 3 -12

Related Post

Attachment

Leave a Comment

(required)

(required)