Copa Prata


Helvetia Polo LogoTournament
: Copa Prata
Club: Helvetia Polo Country Club
Date: May, 26-29
Handicap: 10
WPT Challenge:-


Copa PRata

 

Ph 30 jardas

 

Teams

Group A

Estancia Felicidade   10  
Marcus Schalldach 1
Guiga Lins 5
Ubajara Andrade 4
Bernardino P. Neto 0
Arpoador Polo   10  
Joao Pedro Cabral 0
Eduardo Parisi 3
Joao Novaes 6
Gusi Pimienta 1
BTG Pactual       9  
Raphael Guinle 0
Gabriel Bueno -1
Jorge Junqueira 5
Rafael Villela 5

 

Group B

Invernada    10  
Beto D. Junqueira 0
Lincoln D. Junqueira 2
Luiz D. Junqueira 4
Gon Matarazzo 4
Itagui/Casa Verde    10  
Jose Eduardo S. Aranha 2
Sergito Cardoso 1
Deuler Junqueira 4
Serginho Figuereido 3
Villa D    10  
Carlos Mansur 0
Luiz Felipe D’Avila 0
Xande Ribeiro 4
Guilerme Ribeiro 6
Hipica Polo    8  
Luigi Cosenza 0
Xandi Melo 1
Gustavo Garcia 4
Dudu Zacharias 3

Group C

Viracopos             9  
Edinho Leite 0
Fabio Estrela 0
Aluisio Villela 7
Claudio Novaes 2
Colorado  21  
Bruno Morandini -1
Oswaldo Mendonca 2
Marquinhos Santos 2
Alexandre Junqueira 7
Guabi Polo     9  
Paulo Toledo 0
Gustavo Toledo 5
Ziza Meirelles 3
Antonio Moroni 1
Prata Polo   10  
Andreas Huettner -1
Felipe Prata 0
Calao Melo 4
Willian Rodriguez 7

Schedule

Date Hs Field Games  
Thursday 26 13.00 Village 8 Colorado 11 9 Guabi Polo
Thursday 26 15.00 Village 7 Est. Felicidade 12 7 BTG Pactual
Thursday 26 15.00 Village 3 Villa D 10 14 Itagui/Casa Verde
Thursday 26 15.00 Village 6 Invernada 12 6 Hipica Polo
Thursday 26 15.00 Village 2 Prata Polo 4 16 Viracopos
Saturday 28 13.00 Village 8 BTG Pactual 10 12 Arpoador
Saturday 28 13.00 Village 6 Itagui/Casa Verde 8 9 Invernada
Saturday 28 13.00 Village 3 Villa D 9 10 Hipica Polo
Saturday 28 15.00 HPCC 2 Viracopos 14 11 Guabi Polo
Saturday 28 15.00 Village 7 Colorado 16 5 Prata Polo
 Sunday 29 13.00 Village 6 Viracopos 9 10 Colorado
Sunday 29 13.00 Village 2 Itagui/Casa Verde 16 7 Hipica Polo
Sunday 29 15.00 Village 1 Arpoador 8 12 Est. Felicidade
Sunday 29 15.00 Village 5 Guabi Polo 12 6 Prata Polo
Sunday 29 15.00 Village 8 Villa D 6 9 Invernada

 

Date Hs Field SemiFinals  
Saturday 11 13.00 Village Est. Felicidade 9 6 Itagui/Casa Verde
Saturday 11 11.00 Village Invernada 7 5 Colorado

 

Date Hs Field Final   
Sunday 12 10.00 HPCC 1 Est. Felicidade 11 10 Invernada

Clasification

Group A

Pos. Teams   W     L     GA  
Est. Felicidade 2 +9
Arpoador 1 1 -2
BTG Pactual 2 -7

Group B

Pos. Teams   W     L     GA  
Invernada 3 +10
Itagui/CV 2 1 +12
Hipica Polo 1 2 -14
Villa D 3 -8

Group C

Pos. Teams   W     L     GA  
Colorado 3 +14
Viracopos 2 1 +14
Guabi Polo 1 2 +1
Prata Polo 3 -29

Related Post

Attachment

Leave a Comment

(required)

(required)