Committee Cup 2016


Logo GuardsTournament
: Committee Cup 2016
Club: Guards Polo Club
Date: May, 10-22
Handicap: 4-8
WPT Challenge:-


Committe-Cup

Teams

League One

Mad Dogs     8  
Charles Cadogan 0
Alan Fall 0
Nick Pepper 4
Pedro Harrison 4
White Crane    7  
Alexie Calvert-Ansari -1
Andrew Blake Thomas 3
Oliver Hipwood 5
Emma Boers 0
BHC      8  
Mo Sheikh 0
TBC 0
Ralph Richardson 2
Jack Richardson 6
Tex8n Polo    8  
Mindi Byrne -1
Dartagnan Giercke 1
Nicolas San Roman 3
Benjamin Urquiza 5

League Two

Il Sole         8  
Elio Leoni-Sceti -1
Ollie Cork 1
Tomas Palacios Baque 3
Tomas Iriarte 5
Previse Polo Team        7  
Stefan Sund 0
Mark Hayden-Kellard 1
Leon Allen 2
Roddy Williams 4
Nipas      8  
Annita Van Der Hoevan -1
Neils Van Der Hoevan 1
TBC 3
Pablo Urquiza 5
Flying Kiwis    8  
Ed Hanson 0
Sebastian Hancock 2
Hamza Mawaz 3
Hernan Muzzio 3

League Three

Sea Island Coffee      8  
Britt Shaw 0
Antony Fanshawe 3
Hugo Taylor 0
Lucas Fernandez 5
Tashan Polo    8  
Vivek Rawal -1
Cruz Novillo Astrada 2
Charlie Holley 2
Daniel Otamendi 5
AFB    8  
Clive Reid 0
Alex Webb 0
Peter Webb 5
Roddy Matthews 3
Inspirit/Kildare         8  
Andrew Dechet 2
John Gunn 0
HH Maharaja Sawai of Jaipur 1
Vieri Antinori 5

League Four

Conosco      8  
Jeremy Pemberton 0
Dirk Van Reenan 4
Will Emerson 5
TBC -1
Clarita          8 
Clare Mathias 0
Tomas Garbarini 5
Matt Lodder 3
Max Rumsey 0
Leander/Los Alquimistas      8  
Louisa Donovan 0
Thilo Sautter 1
Terence Lent 1
Hissam Ali Hyder 6
Libertine/Black Eagles      8  
Jonathan Munro Ford 0
Alexander Nix 1
Fernando Torres 3
Federico Boudou 4

Schedule

Date Hs Field Games
Friday 13 17.15 Clarita 5 8 Conosco
Thursday 12 17.00 Tashan Polo 7 6 Sea Island Coffee
Thursday 12 17.15 Clarita 4 5 Libertine/Black Eagles
Thursday 12 17.15 AFB 7 5 Inspirit/Kildare
Saturday 14 12.00 Sea Island Coffee 6 4 Inspirit/Kildare
Saturday 14 13.15 Mad Dogs 7 6 Tex8n Polo
Friday 13 15.00 Flying Kiwis 6 1/2 7 Nipas
Saturday 14 16.15 BHC 7 2 1/2 White Crane
Saturday 14 16.15 Conosco 10 8 Leander/Los Alquimistas
Tuesday 17 16.00 Mad Dogs 11 2 1/2 White Crane
Tuesday 17 16.00 AFB 6 4 Tashan Polo
Tuesday 17 17.15 Flying Kiwis 5 1/2 6 Il Sole
Tuesday 17 17.15 Previse Polo Team 6 1/2 7 Nipas
Wednesday 18 16.00 Leander/Los Alquimistas 6 8 Libertine/Black Eagles
Wednesday 18 16.00 BHC 7 4 Tex8n Polo
Wednesday 18 17.15 Il Sole 7 8 1/2 Previse Polo Team
Date Hs Field SubSub SemiFinals  
Friday 20 16.00 Flying Kiwis 7 1/2 4 Clarita
Friday 20 17.15 Leander/Los Alquimistas 6 4 Il Sole
Date Hs Field Sub SemiFinals  
Friday 20 17.15 Previse Polo Team 5 vs 9 Tashan Polo
Friday 20 17.15 BHC 6 3 Libertine/Black Eagles

 

Date Hs Field SemiFinals  
Friday 20 15.00 Nipas 6 7 AFB
Friday 20 16.00 Mad Dogs 1 0 Conosco

 

Date Hs Field Sub Sub Final  
Sunday 22 13.30 Flying Kiwis 5 1/2 6 Leander/Los Alquimistas
Date Hs Field Sub Final  
Sunday 22 12.00 Tashan Polo 6 7 BHC

 

Date Hs Field Final  
Sunday 22 15.00 AFB 8 5 Mad Dogs

 

Clasification

League One

Pos. Teams   W     L     GA  
Mad Dogs 2 +9,5
BHC 2 +7,5
Tex8n Polo 2 -4
White Crane 2 -13

League Two

Pos. Teams   W     L     GA  
Nipas 2 +1
Previse 1 1 +1
Il Sole 1 1 -1
Flying Kiwis 2 -1

League Three

Pos. Teams   W     L     GA  
AFB 2 +4
Tashan Polo 1 1 -1
Sea Island 1 1 +1
Inspirit 2 -4

League Four

Pos. Teams   W     L     GA  
 Conosco 2 +5
Libertine 2 +3
Leander 2 -4
Clarita 2 -4

Related Post

Attachment

Leave a Comment

(required)

(required)