Spring Tournament 2016


Logo GuardsTournament
: Spring Tournament 2016
Club: Guards Polo Club
Date: April, 19- May 8
Handicap: 2-6
WPT Challenge:


Teams

League One

Il Sole    6  
Elio Leoni-Sceti -1
Tomas Palacios Baque 3
Facundo Guevara 3
Ollie Cork 1
Los Lobos/Libertine     6  
David Lewis -1
Alexander Nix 1
Pedro De Lamare 2
Federico Boudou 4
Clarita      6  
Clare Mathias 0
Chris Mathias 0
Matt Lodder 3
Freddie Horne 3
Conosco    6  
Jeremy Pemberton 0
Will Emerson 5
Charles Cadogan 0
HH Maharaja Sawai 1

League Two

AFB              6  
Clive Reid 0
TBC 1
Peter Webb 5
Alex Webb 0
Previse Polo Team      6  
Stefan Sund 0
Mark Hayden-Kellard 1
Hamza Mawaz 3
Leon Allen 2
Mad Dogs/Inspirit      6  
Alan Fall 0
John Gunn 0
Antony Fanshawe 3
Roddy Matthews 3
Tashan Polo    6  
Vivek Rawal -1
Hugo Taylor 0
Charlie Holley 2
Daniel Otamendi 5

League Three

White Crane      6  
Temur Nadeem 2
Phil Seller 2
Andrew Blake Thomas 3
Alexie Calvert-Ansari -1
Sea Island Cofee    6  
Mark Emerson 2
Britt Shaw 0
Sebastian Hancock 2
Howard Smith 2
Porto Ronco/Leander   6  
Konstantin Graf von Schweinitz 0
Hissam Ali Hyder 6
Thilo Sautter 1
Eric Appen -1
Tex8n Polo        6  
Mindy Byrne -1
Nicolas San Roman 3
Fernando Torres 3
TBC 1

Schedule

Date Hs Field Games  
Thursday 21 16.00 GPC 4 Clarita 6 7 Conosco
Thursday 21 17.15 GPC 4 Porto Ronco/Leader 6 7 Tex8n Polo
Saturday 23 15.00 GPC Previse Polo Team 5 6 Tashan Polo
Sunday 24 15.00 GPC Sea Island Coffe 6 5 Tex8n Polo
Tuesday 26 16.00 GPC AFB 10 6 Previse Polo Team
Tuesday 26 16.00 GPC Mad Dogs/Inspirit 5 7 Tashan Polo
Tuesday 26 17.15 GPC Conosco 4 5 Il Sole
Wednesday 27 16.00 GPC Clarita 1 6 Il Sole
Thursday 28 16.00 GPC Conosco 6 5 Los Lobos/Libertine
Thursday 28 16.00 GPC Porto Ronco/Leander 7 9 White Crane
Thursday 28 17.15 GPC Mad Dogs 7 vs 3 Previse Polo Team
Thursday 28 17.15 GPC AFB 10 6 Tashan Polo
Date Hs Field Games  
Saturday 30 15.00 GPC Porto Ronco/Leander 9 5 Sea Island Cofee
Saturday 30 16.15 GPC Il Sole 4 5 Los Lobos/Libertine
Saturday 30 16.15 GPC AFB 6 4 Mad Dogs/Inspirit
Sunday 1 16.15 GPC Clarita 3 9 Los Lobos/Libertine
 Monday 2 16.15 GPC Tex8n Polo 6 7 White Crane
Wednesday 4 16.00 GPC Sea Island Cofee 4 8 White Crane
Date Hs Field Semi-Finals  
Friday 6 17.15 GPC AFB 5 7 White Crane
Friday 6 17.15 GPC Conosco 7 6 Los Lobos/Libertine
Date Hs Field Subsidiary Semi-Finals  
Friday 6 17.15 GPC Porto Ronco/Leander 4 3 Il Sole
Friday 6 17.15 GPC Tashan Polo 6 5 Mad Dogs/Inspirit

 


Date Hs Field Subsidiary Final  
Sunday 8 12.00 GPC Porto Ronco/Leander 6 4 Tashan Polo
Date Hs Field Final  
Sunday 8 15.00 GPC White Crane 6 5 Conosco

Clasification

League One

Pos. Teams   W     L     GA  
Los Lobos/Libertine 2 1 +6
Il Sole 2 1 +5
Conosco 2 1 +1
Clarita 3 -12

League Two

Pos. Teams   W     L     GA  
AFB 3 +10
Tashan Polo 2 1 -1
Mad Dogs/Inspirit 1 2 0
Previse Polo 3 -9

League Three

Pos. Teams   W     L     GA  
White Crane 3 +7
Sea Island Coffee 2 1 +1
Tex8n Polo 1 2 -1
Porto Ronco/Leander 3 -7

Related Post

Attachment

Leave a Comment

(required)

(required)