Polo Tour Ellerstina 2016


Logo EllerstinaTournament
: Polo Tour Ellerstina 2016
Club: Ellerstina Polo Club
Date: April, 7-23
Handicap: 22
WPT Challenge: 100


Teams

Zone A

Alegria    22  
Clemente Zavaleta (n) 7
Ignacio Garrahan 3
Julian Mannix 4
Matias Mac Donough 8
La Natividad   22  
Alejandro Muzzio 8
Bartolome Castagnola 8
Gaston Giovanelli 1
Juan Zubiaurre 5
Power Infrastructure     22  
Ignatius Du Plessis 8
Jaime Garcia Huidobro 7
Lucas James 7
Miguel Mendoza 0
Puesto Viejo   21  
Juan Miguel Torres Garrote 0
Pablo Llorente (h) 6
Lucas Monteverde (h) 9
Juan Ignacio Taverna 6

 Zone B

Las Monjitas   22  
Camilo Bautista 0
Eduardo Novillo Astrada (h) 9
Francisco Elizalde 7
Felipe Marquez Ochoa 6
Maragata   22  
Angelo Bastos 5
Felipe Llorente 4
Francisco Irastorza 6
Gonzalo von Wernich 7
Patagones      21  
Benjamin Avendaño 1
Ignacio Negri 6
Joaquin Pittaluga 7
Valerio Zubiaurre 7

Zone C

Ayala   22  
Iñigo Zobel 0
Martin Espain 6
David Stirling (h) 10
Santiago Laborde 6
El Cabure  22  
Santiago Solari 6
Guillermo Willington 7
Marcos Di Paola 8
Federico Virasoro 1
La Esquina     22  
Bartolome Castagnola (h) 3
Pascual Sainz de Vicuña 6
Juan Agustin Garcia Grossi 7
Martin Iturraspe 6

Schedule

Date Hs Field Games  
Viernes 8 11.00 Ellerstina 4 Las Monjitas vs La Esquina
Viernes 8 11.30 Ellerstina 2 Maragata 11 10 El Cabure
Viernes 8 14.00 Ellerstina 4 Power Infrastructure 9 10 Puesto Viejo
Viernes 8 15.00 Ellerstina 2 Alegria 9 12 La Natividad
Viernes 8 16.00 Ellerstina 5 Patagones 11 7 Ayala
Viernes 22 12.00 Palermo 2 Puesto Viejo  10  – 16  Alegria
 Viernes 22 15.30 Palermo 2 Power Infrastructure  13  – 11 La Natividad
 Sabado 23 11.00 Ellerstina  Maragata  10 13 Patagones
 Sabado 23 15.00 Ellerstina Alegria 11 12 Power Infrastructure
Sabado 23 15.30 Ellerstina La Natividad 8 14  Puesto Viejo

 

Fecha Hs Cancha Semifinales  
Viernes 29 13.00 Maragata 7 10 Puesto Viejo
Viernes 29 15.00 Patagones 13 7 Power Infrastructure

 

Date Hs Cancha Final Polo Tour Ellerstina  
Domingo 1 15.00 Puesto Viejo 6 14 Patagones

Clasification

Zone A

Pos. Teams   W     L     GA  
Power Infrastructure 2 1 +3
Puesto Viejo 2 1 +1
Alegria 1 2 +2
La Natividad 1 2 -5

Zone B

Pos. Teams   W     L     GA  
Patagones 2 +7
Maragata 1 1 -2
Las Monjitas

Zone C

Pos. Teams   W     L     GA  
La Esquina
El Cabure 1 -1
Ayala 1 -4

Related Post

Attachment

Leave a Comment

(required)

(required)