La Martina Queen Elizabeth The Queen Mother Centenary Trophy


Logo GuardsTournament
: La Martina Queen Elizabeth The Queen Mother Centenary Trophy
Club: Guards Polo Club
Date: April, 29-May 15
Handicap: 12-15
WPT Challenge:-


Queens-Mother-Podio

Teams

League One

Emlor    15  
James McCarthy 0
Spencer McCarthy 1
Diego Cavanagh 8
Nacho Gonzalez 6
Emlor C   15  
Laura Ormerod 0
Henry Fisher 4
Matt Perry 5
Manuel Fernandez Llorente 6
Oakley Court     15  
Mark Wadhwa 0
Alejandro Muzzio 7
Hernan Muzzio 3
Tomas Ruiz Guiñazu 5
Four Quarters Black     15  
Romilla Arber 0
Tom Brodie 3
Richard Le Poer 6
Chris Hyde 6

League Two

Four Quarters Orange             15  
Simon Arber 0
Benjamin Urquiza 5
Tom Morley 6
Johny Good 4
Previse Polo Team     14  
Stefan Sund 0
Sebastien Pailloncy 3
Daniel Otamendi 5
Hissam Ali Hyder 6
Bardon     15  
Andreas Tombor 0
Matias Machado 4
TBC 5
Manuel Plaza de Ayala 6
Black Bears Polo Team      15  
Guy Schwarzenbach 1
Juan Cruz Merlos 4
Max Charlton 7
James Iester 3

League Three

Clarita      15  
Chris Mathias 0
Freddie Horne 3
George Meyrick 6
Chris Mackenzie 6
BHC    15  
Mo Sheikh 0
Dirk Van Reenan 4
Oliver Cudmore 5
Jack Richardson 6
Mad Dogs   15  
Alan Fall 0
George Pearson 2
Will Emerson 5
Alejandro Novillo Astrada 8

Schedule

Date Hs Field Games  
Saturday 30 15.00 GPC Emlor C 5 7 Four Quarters Black
Sunday 1 15.00 GPC BHC 8 7 Mad Dogs
Sunday 1 16.15 GPC Bardon 5 9 1/2 Previse Polo Team
Monday 2 15.00 GPC Emlor C 6 5 Emlor
Monday 2 16.15 GPC Black Bears Polo Team 5 6 Four Quarters Orange
Wednesday 4 15.00 GPC BHC 5 7 Clarita
Wednesday 4 16.15 GPC Emlor 7 6 Oakley Court
Thursday 5 15.00 GPC Bardon 6 7 Black Bears Polo Team
 Saturday 7 15.00 GPC Four Quarters Black 6 8 Oakley Court
 Sunday 8 13.30 GPC Black Bears Polo Team 11 4 1/2 Previse Polo Team
 Sunday 8 15.00 GPC  Bardon 3 7 Four Quarters Orange
Tuesday 10 15.00 GPC Four Quarters Orange 6 4 1/2 Previse Polo Team
Date Hs Field Games  
Tuesday 10 16.15 GPC Emlor C 4 7 Oakley Court
Wednesday 11 15.00 GPC Clarita 5 6 Mad Dogs
Wednesday 11 16.15 GPC Emlor 6 7 Four Quarters Black
Date Hs Field SemiFinals  
Friday 13 12.00 GPC Oakley Court 6 7 Black Bears Polo Team
Friday 13 15.00 GPC Clarita 8 6 Four Quarters Orange
Date Hs Field Subsidiary SemiFinals  
Friday 13 13.15 GPC Four Quarters Black 6 5 Emlor C
Friday 13 16.15 GPC Mad Dogs 8 4 BHC

 

Date Hs Field Final  
Sunday 15 15.00 GPC Black Bears Polo Team 7 6 Clarita
Date Hs Field Subsidiary Final  
Sunday 15 12.00 GPC Mad Dogs 8 7 Four Quarters Black

Clasification

League One

Pos. Teams   W     L     GA  
Oakley Court 1 1 +1
Four Quarters Black 1 1 0
Emlor 1 1 0
Emlor C 1 1 -1

League Two

Pos. Teams   W     L     GA  
Black Bears Polo Team 2 1 +6,5
Four Quarters Orange 2 +5
Previse Polo Team 1 1 -2
 Bardon  – 3 -9,5

League Three

Pos. Teams   W     L     GA  
Clarita 1 +2
BHC 1 1 -1
Mad Dogs 1 -1

Related Post

Attachment

Leave a Comment

(required)

(required)