Copa Municipio de Young


Logo RNPCTournament
: Copa Municipio de Young
Club: Rio Negro Polo Club
Date: March, 18-26
Handicap: 6
WPT Challenge:-


 

Teams

Zone A

Los Tapiales    6  
G. Reynoso 3
J. Fernandez 2
G. Pepe 1
A. Elhordoy 0
Las Moras   6  
J.M. Boismenu 4
I. Damonte 1
R. Cash 1
S. Mesa 0
La Vanguardia      4  
R. Secco 1
G. Secco 2
J. Secco 1
D. Acosta 0
Jacksonville    5  
A. Oddo 4
P. Supervielle 1
G. Camio 0
I. Goncalvez 0

Zone B

Morteros              6   
M. Arocena 3
M. Costa 2
A. Arocena 1
J. Lestido 0
Durazno PC         4  
M. Sorhuet 1
P. Galotto 3
N. Naredo 0
F. Sorhuet 0
La Izzo      4   
D. Fernandez 3
I. Viana 1
I. Arocena (h) 0
A. Sere 0
El Aguila    5   
C. Lafluf/H. Stirling 1
A. Lafluf 2
M. Azambuja 4
J. Martinicorena 3

Zone C

Aston Food      6  
I. Arocena 1
R. Boismenu 4
H. Stirling  (h) 0
F. Rohr 1
La Milagrosa         5  
A. Stirling 2
A. Stirling  (h) 1
F. Stirling 0
J. San Martin 2
La Matera    6  
F. Tro 1
J. Redlich 3
M. Fernandez 2
F. Tro 0
El Arbolito         4  
M. Stirling 2
J. M. Piquet 2
N. Llaneza 0
C. Stirling 0

Schedule

Date Hs Field Games  
Saturday 19 10.00 ESM Los Tapiales vs Las Moras
Saturday 19 11.30 ESM Aston Food vs La Milagrosa
Saturday 19 13.00 ESM Morteros vs Durazno PC
Saturday 19 14.00 ESM Jacksonville vs La Vanguardia
Saturday 19 15.30 RNPC 2 La Izzo vs El Aguila
Saturday 19 17.00 RNPC 1 La Matera vs El Arbolito
Monday 21 10.00 ESM La Matera vs La Milagrosa
Monday 21 11.30 ESM El Arbolito vs Aston Food
Monday 21 13.00  ESM Jacksonville vs Las Moras
Monday 21 14.00 VAN La Izzo vs Durazno PC
Monday 21 15.30 VAN La Vanguardia vs Los Tapiales
Monday 21 17.00 VAN Morteros vs El Aguila
Date Hs Field Games  
Wednesday 23 10.00 VAN Morteros vs La Izzo
Wednesday 23 11.30 VAN Durazno PC vs El Aguila
Wednesday 23 13.00 VAN La Milagrosa vs El Arbolito
Wednesday 23 14.00 ESM Jacksonville vs Los Tapiales
Wednesday 23 15.30 ESM Aston Food vs La Matera
Wednesday 23 17.00 ESM La Vanguardia vs Las Moras
Friday 25 10.00 SF Bronce 10th vs 11th
Friday 25 11.30 SF Bronce 9th vs 12th
Friday 25 13.00 SF Plata 6th vs 7th
Friday 25 14.00 SF Plata 5th vs 8th
Friday 25 15.30 SF Oro 2nd vs 3rd
Friday 25 17.00 SF Oro 1st vs 4th

Clasification

Zone A

Pos. Teams   W     L     GA  
Los Tapiales
Las MOras
La Vanguardia
Jacksonville

Zone B

Pos. Teams   W     L     GA  
Morteros
Durazno PC
La Izzo
El Aguila

Zone C

Pos. Teams   W     L     GA  
Aston Food
La Milagrosa
La Matera
El Arbolito

Related Post

Leave a Comment

(required)

(required)